Antitrafiku në Gjirokastër ka vënë në pranga një gardist teksa transportonte klandestinë të ardhur nga Greqia përmes kufirit te gjelbër. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme, para 2 orësh kur Antitrafiku në Gjjrokastër dhe AMP arrestuan ish punonjësin e SHÇBA momentalisht punonjës i Gardes së Republikës me iniciale I.Q. 41 vjec.

Mësohet se gardisti kishte mbushur një furgon plot me klandestinë me destinacion drejt Tiranës. Menjeherë gardisti u prangos për trafik klandestinësh me qëllim fitimi.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb