Skip to content

Tre humbje jete dhe rreth 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kosova ka regjistruar tri viktima dhe 978 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur më 24 korrik Ministria e Shëndetësisë (MSH).

 

Rastet e reja dalin pas testimit të 2.546 mostrave apo 38.41 për qind e tyre dolën pozitivë për sëmundjen COVID-19.

 

Në 24 orët paraprake janë shëruar 1.083 persona, bëri të ditur MSH-ja.

 

Raste aktive me koronavirus në Kosovë janë 9.300.

 

Gjatë ditës së djeshme, në Kosovë humbën jetën katër persona si pasojë e infektimit me koronavius.

 

Kosova së fundmi po regjistron rritje të rasteve me koronavirus, gjë që ka shtyrë autoritetet të bëjnë thirrje për mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura dhe që qytetarët të vaksinohen.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë