8 raste të reja me Covid-19 janë evidentuar në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësise në buletinin e përditshëm bëri të ditur se u testuan 200 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe u konfirmuan pozitivë 8 raste.

Nga këto, 5 raste u gjetën në Tiranë, 2 në Durrës dhe 1 në Krujë, kontakte të rasteve të mëparshme pozitive.

Po ashtu në 24 orët e fundit raportohet se janë shëruar 6 qytetare.

Në vendin tonë aktualisht janë 175 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:

Tiranë            62

Durrës           50

Krujë             27

Shkodër         10

Berat              10

Kamëz            9

Fier                 4

Elbasan           1

Mirditë           1

Korçë             1