Tre të plagosur në Tiranë brenda 24 orësh, kush është shefi i komanduar i Komisariatit n.2 i cili lë ‘në mjegull’ informacionin për ngjarjet kriminale (EMRI)

640-0-608945d381052.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tre është numri i të plagosurve në Tiranë brenda 24 orëve, ndërkohë ajo që dimë nga njoftimi zyrtar i policisë është “janë plagosur në rrethana të paqarta”.

Në këtë mënyrë, shefi i komanduar i Komisariatit numër 2 në Tiranë, Ledio Lushku ka mjegulluar informacionin për këto ngjarje kriminale që trondisin kryeqytetin madhje dhe në mes të ditës.

Mbrëmjen e djeshme, 22 vjeçari Redi Balla u plagos me plumba në këmbë në Komunën e Parisit. Ngjarja ndodhi kur po mbyllej ndeshja Shqipëri-Poloni, një orar kur kishte shumë lëvizje në rrugë. Ai thotë se nuk i ka parë autorët, ndërsa policia thotë se ngjarja ndodhi në rrethana të paqarta.

Një tjetër ngjarje e rëndë tronditi sot banorët e Tiranës, pasi dy persona u plagosën me armë zjarri pranë ish-Parkut të Autobuzave. Përsëri autorët u larguan nga vendngjarja, dhe informacioni i lëshuar nga komisariati i drejtuar nga Ledio Lushki ishte që ngjarja ndodhi në rrethana të paqarta.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë