Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Vlorë ku është vendosur një tritol ndaj një makine. Si pasojë deri më tani raportohen vetëm dëme material.

Mësohet se tritoli ishte vendosur në pjesën e poshtme të makinës gjatë natës dhe shpërthimi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit. Policia njofton se automjeti ka qenë në pronësi të shtetasit E.K 31 vjeç.

Njoftimi i Plotë:

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 30.05.2022, rreth orës 02:55, në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, në automjetn tip “Audi”, në pronësi të shtetasit E. K., 31 vjeç, banues në Elbasan, ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb