Skip to content

“Tronditet” futbolli shqiptar, lojtari del me koronavirus

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Futbolli shqiptar tronditet pak para rinisjes se planifikuar. Një futbollist i Bylisit ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19.

Fakti që në Mallakastër ishte regjistruar rasti u parë me koronavirus u konfirmua edhe ministria e Shëndetësisë. Burime për “Vizion Plus” bëjnë të ditur se lojtari i Bylisit dyshohet se është infektuar në Shkodër.

Dalja pozitiv e lojtarit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur  detyron tani kryerjen e tamponeve për të gjithë ekipin dhe kompromenton edhe nisjen e kampionatit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë