Një sulm me thikë në një qendër tregtare në Londër ka ngritur në alarm policinë britanike. Ngjarja ka ndodhur në Brent Cross, ku si pasojë e sulmit u plagos një burrë, i cili u dërgua me urgjencë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Sipas pamjeve të bëra publike, incidenti ndodhi në një dyqan të telefonave ‘Apple’ dhe shkaktoi panik të gjithë qendrën tregtare, ku njerëzit të frikësuar vrapuan të dinin sa më parë për t’i shpëtuar rrezikut.

Sulmet me thikë në kryeqytetin britanik po shkaktojnë shqetësim, pasi 12 adoleshentë janë vrarë me thikë për katër muajt e fundit.

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb