Skip to content

Tronditet Tirana, atentat me tritol në makinë 27-vjeçarit, dërgohet në gjendje të rëndë drejt spitalit. Ngjarja në mes të ditës, në një zonë të superfrekuentuar

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një mjet ka shpërthyer në afërsi të TEG-ut në Tiranë, ku burime bëjnë me dije se ka marrë lëndime shoferi. Policia njofton se shpërthimi ka ndodhur si pasojë e vendosjes së eksplozivit.

Mësohet se drejtuesi i mjetit është në gjendje të rëndë për jetën, ndërsa ka arritur të dalë shpejt nga makina tip Volsvagen.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë, zjarrfikses e autoambulanca, për të zbuluar dhe shkaqet e shpërthimit.

Flakët dhe tymi i zi ka përshkruar të gjithë aksin, ndërsa ngjarja ka shkaktuar trafik të dendur makinash.

Njoftimi i policisë: 

Më datë 11.06.2022, në orën 13:35, në afërsi të TEG-ut, automjeti tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi A. S., 27 vjeç, ka shpërthyer, dyshohet nga lëndë eksplozive.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, ekipi antieksploziv i RENEA-s dhe Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

(E.K/Faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë