Ballina SHQIPERIA Trump pretendon se ka fakte të reja tronditëse për manipulimin e votave,...

Trump pretendon se ka fakte të reja tronditëse për manipulimin e votave, i bën thirrje mbështetësve të tij të…

65

Trump pretendon se ka informacione të reja për manipulimin e zgjedhjeve në lidhje me votat në Xhorxhia, ndërsa vazhdon të pretendojë se ai fitoi zgjedhjet presidenciale.

Trump u bëri thirrje mbështetësve të tij që ‘’të qëndrojnë në rregull”, por nuk ofroi më shumë informacion mbi atë që ekipi i tij pretendon të ketë gjetur atje. Ai gjithashtu pretendon se mashtrime ka patur edhe në Miçigan.

Sekretari i Shtetit i Xhorxhias, Brad Raffensperger tha: Ndërkohë sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany gjithashtu refuzoi të thotë kur Trump do të pranojë rezultatin për Joe Biden, dhe theksoi ‘procesin gjyqësor të vazhdueshëm’.

/faxweb

loading...