Sipas informacioneve tësiguruara nga FaxNews mësohet se njeri nga të plagosurit është bashkëjetuesja e viktimës. Momentalisht viktima akoma është në vendngjarje, ndërsa grupi hetimorë së bashku me dy infermier dhe një grup i zjarrëfikses është në vendngjarje. Në afërsi të vendit ndodhet një autoambulancë dhe një mjet i lartë të cilët presin të transportojnë viktimën në morgun e spitalit të Bajram Currit. Dy të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën, njëri prej tyre nuk ka dëmtime fare në trup, por thjesht ka pësuar traumë nga vdekja e turistit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re