Ish-zv/kryeministri Erion Braçe ka denoncuar një vjedhje banale të telit të energjisë elektrike në njësinë Remans të Divjakës.

Braçe i kërkon “llogari” policisë përse nuk ka arrestuar autorët e kësaj ngjarje e cila ka lënë pa energji elektrike mbi 1 mijë familje në këtë zonë.

Reagimi i plotë nga Erion Braçe:
TURP E NEVERI!
TE VJEDHESH TEL!
TE VJEDHESH PER 100 MIJE LEKE!
TE LESH PA DRITA 1000 BANORE PER KAQ!
PO POLICIA KU ESHTE?
Sot midis ores 2.00-3.00 eshte stakuar FIDRI QE FURNIZON NJESINE
REMAS/DIVJAKE;
Stakimi nuk ka qene nga OSHEE per mungese energjie.
Stakimi ka qene i qellimshem nga nderhyrje e jashtme, teknike pa dyshim;
1000 ABONENTE MBETEN PA ENERGJI!
Edhe pse ajo ore e ne erresire, elektricistet dolen, verifikuan linjen meter per meter;
ESHTE VJEDHUR TRE KAMPATA LINJE ME TELA BAKRI NE KARAVASTA PAS KISHES!
Llogaria e hajduteve:
180 METER LINEARE TEL BAKRI,
100-120 KILOGRAM NE PESHE,
800 LEKE PER KILOGRAME;
TE GJITHA BEJNE DIKU TEK 100 MIJE LEKE!
TANI;
Eshte e njejta BANDE HAJDUTESH, TE GJITHE ELEKTRICISTE QE KANE 8 VITE QE VJEDHIN TELA E TRANSFORMATORE NE NJESINE REMAS;
E nisen me vjedhjen e linjes se tensionit te larte qe furnizonte hidrovorin ne 2013 dhe vijojne ende te vjedhin.
Po ta shohesh, kete here kane vjedhur ne zone te banuar, ka shtepi mu aty;
Jam i bindur qe banoret e kane pare kush ka hipur ne njeren shtylle, ka prere telat, ka hipur ne tjetren e tjetren e ka prere 180 meter lineare tela, i ka mbledhur, i ka ngarkuar dhe ka ikur!
ASNJE NUK FLET DHE MIRE TUA BEJNE!
RRINI E DUROINI!
Ne ane tjeter;
PO POLICIA NE DIVJAKE KU ESHTE?
EGZISTON SE UNE VEC PER MOTORRA E SHOH?!
8 vite e njejta bande elektricistesh qe vjedh ne te njejten zone, tani e rikthyer perseri.
BENI PUNEN, KAQ JU KERKOHET!
BENI PUNEN NE CDO ORE!

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb