BRAZIL– Një video e një biznesmeni brazilian po bënë xhiron e rrjetit pasi gjatë kohës që ishte në dush kishte harruar hapur kamerën e kompjuterit. Ndwrkohw nw kompjuter po zhvillohej një video-konferencë nw aplikacionin ‘Zoom’.

Konferenca ishte organizuar nga presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro dhe Paulo Skaf, presidenti i Federatës së Industritë të Shtetit të Sao Paulo-s.

Kanë qenë kolegët ata që kanë kapur një screenshot ku zyrtari shfaqet i mbuluar nga shkuma, ndwrsa presidenti është detyruar të ndërpresë fjalën në momentin kur e ka kuptuar se çfarw po ndodhte.

Për fat të keq e pamë. Ishte një pamje tronditëse, por e pamë, fatkeqësisht,”- u shpreh ai.

Kujtojmë se Bolsonaro është vënë në qendër të kritikave për mënyrën sesi e ka menaxhuar pandeminë e koronavirusit deri më tani pasi Brazili është vendi më i prekur nga koronavirusi në Amerikën Latine.

Burimi;DailyMail

(A.K.Dosja.al)