Skip to content

Turqi: Shoferi i autobusit ndërron rrugë për pasagjeren e sëmurë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një shofer autobusi në lagjen Inegol, në qytetin turk të Bursas, ka ndryshuar rrugën për të transportuar një pasagjere të sëmurë në spital, raporton AA.

Meral Y., 38 vjeçe, e cila hipi në autobus në linjën Alanyurt – Inegol u sëmur papritur.

Shoferi i autobusit Niyazi Ates e vuri re këtë dhe ndryshoi rrugën për të transportuar pasagjeren në një spital në Inegol.

Meral Y. i është dhënë ndihma mjekësore dhe gjendja e saj shëndetësore është e mirë.

Kryetari i Bashkisë së Inegolës, Alper Taban, ka uruar shoferin e autobusit për këtë gjest.

“Urime. Urime Niyazi Ates i cili ndryshoi rrugën të transportuar pasagjerin e sëmurë në spital,” tha Taban. /tesheshi.com/

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë