Një çift që shpenzoi 5 mijë paund për të festuar përvjetorin e tyre në një udhëtim në Butlin u tronditën kur u anulua nga kompania prej listës zgjedhore.
Phil dhe Denise O’Hara rezervuan udhëtimin e tyre me 26 pjesëtarët e familjes dhe miqtë për tre netë duke nisur nga 30 dhjetori.
“Ne morëm një telefonatë nga David i agjesncisë Sheernes, nga i cili ne bëmë rezervimin, që tha se kishte marrë një letër për anulimin e udhëtimit. Ai ishte përpjekur të gjente zgjidhje, por nuk ia doli. Ishte po aq i tronditur sa ne,” – tha Denise për Mirror.
Ajo shtoi se udhëtimi u anullua se jo të gjithë ishin pjesë e zgjedhjeve elektorale, gjë që iu duk tepër e pakuptimtë. /shtv/.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re