Skip to content

U denoncua nga banorët e lagjes në Tiranë, kush është efektivi i policisë që gjuante me armë zjarri në ajër (EMRI)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Agencia per Mbikqyrjen Policore ka vënë në pranga një punonjës policie në Komisariatin numër 1. Arrestimi i efektivit Taulant Balla erdhi pas hetimeve përshkak të denoncimit të banorëve të lagjes së tij se gjuante me armë. Paskontrollit nëbanesën e tij i janë gjetur 2 armë zjarri pa leje.

Njoftimi i Plotë:

Në vijim të hetimeve të procedimit penal të vitit 2022, regjistruar nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprën penale “Mbajtje pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe municioneve” si edhe “Prishja e qetësisë publike”, në ngarkim të 47-vjeçarit T.B., punonjës policie me detyrë Patrullë e Përgjithshme, pranë Komisariatit të Policisë Nr. 1, Tiranë, u krye ekzekutimi i vendimit të Gjykatës për kontrollin e banesës së tij.

Nga kontrolli u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 armë zjarri automatike dhe një sasi fishekësh.

Efektivi dyshohet se qëllonte me armët e zjarrit në ajër, në kohë të ndryshme. Për të provuar këto dyshime, AMP zhvilloi disa javë hetime.

Nën drejtimin e Prokurorisë, Agjencia e Mbikëqyrjes Policore arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë, për dy vepra penale.

AMP shpreh vendosmërinë për të luftuar pa kompromis e goditur paligjishmërinë, në përpjekjen e pandalshme për të ndërtuar një trupë policore profesionale e me integritet të lartë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë