Skip to content

U dënua me 17 vite burg, Francesko Becchetti ankimon vendimin e Shkallës së Parë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Francesko Beccetti, i dënuar me 17 vite burg ka ankimuar vendimin e Shkallës së Parë duke kërkuar pafajësi.

Ankim kanë dorëzuar edhe të pandehurit e tjerë. Çështja pritet të regjistrohet në Gjykatën e Apelit, ku ndodhen edhe dy dosje të tjera të Becchetit.

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 17 vite burg biznesmenin italian, Francesco Becchetti. Becchetti u shpall fajtor për për falsifikim dokumentesh, për ‘pastrim parash’, për ‘krijim të skemave mashtruese’, dhe “vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Biznesmeni italian vazhdon të jetë në arrati dhe për të ka një mandat arresti ndërkombëtar.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë