Detaje te reja rreth vrasjes ne fshatin “Manat” të Lezhës. Vrasja e babait te Florianit eshte kryer ne 2009 dhe ne 2010 prokurori i asaj kohe Agim Dalipi ka kërkuar 12 vite burg për vrasësin. Gjykata me gjykim të shkurtuar e ka dënuar me 7 vite. Aktualisht ai ka kryer 3 vite e 8 muaj burg dhe është larguar nga fshati Manati i Lezhes dhe nuk dihet vendndodhja. Gjyqtare e asaj kohe kanë qenë Gentjana Muca. Si prokurori ashtu edhe gjykatesi nuk e kanë kaluar vetingun.

Floriani 17 vjeçari, që kreu vrasjen është rritur jetim vetë i katërti fëmijë, 3 vellezër dhe nje motër. Në 2009 Floriani ka qenë i pranishem kur eshte vrare babi i tij ne moshen 3 vjec e gjysem. Nena e Florianit me te mare vesh per burrin qe eshte vrare ka pire helmin dhe jane varrosur tr dy per nje dite burre dhe grua. Senaca gjyqesore mendohet te zhvillohet neser dhe do niset per ne Kavajë tek burgu i te miturve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb