Tiger Woods është dërguar me urgjencë në spital pasi pësoi dëmtime të shumta në këmbë në një aksident me makinë në Los Angeles, California.

Departamenti i Sherifit të Qarkut LA tha që ai iu përgjigj thirrjes për një aksident me një automjet i cili pësoi dëme të mëdha.

U desh ndërhyrja e zjarrfikseve dhe ambulancave për të nxjerrë nga rrënojat 46 vjeccarin Ëoods.

Agjenti i Woods, Mark Steinberg tha: “Ai aktualisht është në operacion dhe ne ju falënderojmë për privatësinë dhe mbështetjen tuaj.”

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb