Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, del nga spitali Infektiv.

Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në rrjetin social “Facebook”.

Statusi:

“Më gëzoi pa masë lajmi i shërimit të prof. Silva Binos, gruas së fortë dhe profesionistes së rrallë, e cila sapo ka lënë spitalin infektiv, pas dy javësh të vēshtira nën kujdesin e prof. Najadës dhe kolegëve të saj në spitalin COVID1.
Të presim me padurim”, shkruan Manastirliu në “Facebook”.