Një 41-vjeçar është vënë në pranga në Devoll, pasi u kap duke transportuar dru zjarri. Policia njofton se 41-vjeçari u ndalua në aksin rrugor Miras-Bilisht dhe në furgonin e tij u gjet një sasi dru zjarri, pa dokumentacionin përkatës.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re