Një 41-vjeçar shqiptar, banues në Lombardi, është arrestuar pasditen e djeshme (e mërkurë 12 qershor) nga policia në kabinën e pagesës së autostradës Bolzano gjatë një sërë kontrollesh të jashtëzakonshme.

Një furgon ndaloi, duke shkaktuar shqetësim tek makinat e tjera që rrinin në radhë në kabinën e pagesës, me sa duket për të shmangur kontrollet.

Oficerët e policisë dyshuan dhe identifikuan shoferin, i cili rezultoi se kishte një histori të trafikut të drogës.

Në automjetin e tij u gjetën 10 pako të mbushura me vakum, me gjithsej 5.5 kilogramë marijuanë.

Shqiptari dhe shoqëruesi i tij i udhëtimit u arrestuan.

Droga e sekuestruar ishte e destinuar për tregun e Tirolit të Jugut, do të kishte vlerë rreth një milion euro.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re