Skip to content

U kapën me 30 kallëpe eksploziv, Gjykata e Lezhës jep masën e sigurisë për dy të ndaluarit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë burg pa afat” për dy shtetasit Agron Manuka dhe Imer Losha.

Gjatë momentit të arrestimit ditën e martë të dy shtetasit u ndaluan nga policia me 30 kallëpe lëndë eksplozive “C-4”, 17 kapsolla detonatore, 2 aparate celulare të lidhura me përcjellës elektrik, gati për t’u montuar me mina me telekomandë.

Agron Manuka dhe Imer u ndaluan teksa po lëviznin me makine në aksin e vjetër Milot-Lezhë, në fshatin Pllanë.

Zbulohen 30 kallëpe me C-4, celulare për t’u lidhur me mina, arrestohen dy persona

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë