Dy shqiptarë janë arrestuar në Britani, pasi janë kapur me hashash që arrinte vlerën e 500 mijë paundëve.

Ervis Roci dhe Edi Kotorri u kapën nga policia, ndërsa po kryenin operacion në tarracën e një shtëpie në Bradford muajin e kaluar.

Roçi u gjet në dhomën e ndenjës, ndërsa Kotorri ishte fshehur në oxhakun e ndërtesës.

Gjatë kontrollit, policia gjeti dhe sekuestroi 350 bimë kanabisi vlera e së cilës nëse do të shitej në treg, kapte vlerën e 500 mijë paund.

Ata u deklaruan fajtorë për prodhimin e kanabisit dhe u dënuan me 20 muaj burg secili.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re