Skip to content

U mbyt duke shpëtuar vëllain dhe shokun/Rama nderon sakrificën e Anri Kashikut dhe aktin heroik të Igli Shahinaj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka nderuar këtë të enjte me statusin “dëshmor i atdheut” Anri Kashikun.

 

Kryeministri ka priti në ambjentet e kryeministrisë familjarët e Kashikut për t’ju dorëzuar shenjat e posaçme të kujtimit dhe mirënjohjes së kombit.

 

19-vjeçari u mbyt disa ditë më parë në qytetin e Durrësit, në tentativë për të shpëtuar vëllain dhe shokun e tij.

 

Kreu i qeverisë u shpreh gjatë fjalës së tij se Anri u bë hero I të gjithë shqipatërve, jo vetëm i vëllait të tij.

 

Gjithashtu gjatë ceremonisë Rama dekoroi me Medaljen për Vlerësim Profesional edhe rojen bregdetare Igli Shahinajn, i cili i erdhi në ndihmë të të rinjve.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë