Skip to content

U mbyt duke shpëtuar vëllain dhe shokun/Rama nderon sakrificën e Anri Kashikut dhe aktin heroik të rojes bregdetare Igli Shahinaj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka nderuar këtë të enjte me statusin “dëshmor i atdheut” Anri Kashikun.

 

Kryeministri ka priti në ambjentet e kryeministrisë familjarët e Kashikut për t’ju dorëzuar shenjat e posaçme të kujtimit dhe mirënjohjes së kombit.

 

19-vjeçari u mbyt disa ditë më parë në qytetin e Durrësit, në tentativë për të shpëtuar vëllain dhe shokun e tij.

 

Kreu i qeverisë u shpreh gjatë fjalës së tij se Anri u bë hero I të gjithë shqipatërve, jo vetëm i vëllait të tij.

 

Gjithashtu gjatë ceremonisë Rama dekoroi me Medaljen për Vlerësim Profesional edhe rojen bregdetare Igli Shahinajn, i cili i erdhi në ndihmë të të rinjve.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë