Mehmet Greca 37-vjeç është arrestuar ditën e sotme nga policia në lagjen “Emin Matraxhiu” në Elbasan.

Mësohet se gjatë kontrollit fizik dhe në banesë i është gjetur një sasi lënde narkotike kanabis dhe kokainë.

Policia ka bërë sekuestrimin e automjetit të tij si dhe dy telefonave celularë.

Kush është Mehmet Greca

Ai është shoferi i automjetit tip ML që u ndalua para 25 Prillit nga grupi i mbrojtjes së votës në PD në Elbasan. Ngjarja përfundoi në mënyrë tragjike pasi Pjerin Xhuvani u vra me armë zjarri nga Arbër Paplekaj.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb