Xhesina Gega është 23 vjeçarja që u përplas me makinë duke ecur në trotuar nga Jehon Breccani, djali i Erzen Breçanit.

23 vjeçarja është në luftë me jetën në spitalin e Traumës. Mësohet se e reja ka dëmtime të rënda në njërën këmbë. Nuk dihet gjendja e fëmijës.

Sipas Burimeve, Jehon Brecani ka qenë duke lëvizur me shpejtësi të madhe kur ka humbur kontrollin e mjetit tip Benz dhe është ngjitur në trotuar duke marrë përpara të renë.

Goditja ka qenë tepër e fortë për 23 vjecaren, e cila është dërguar me urgjencë në spital dhe po lufton me jetën.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb