Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e detyrim paraqitjes për Ergys Likajn, i cili u plagos me armë zjarri pak ditë më parë dhe nuk tregoi emrin e autorit të krimit që ishte 18 vjeçari Ersiljo Mataj i cili është shpallur në kërkim nga policia.

Ergys Likaj është akuzuar për veprën penale të ‘mos-kallëzimit të krimit’ dhe si pasojë është dhënë masa e arrestit me burg ndaj tij. Pasi u paraqit i plagosur në ambulancën e qytetit të Vlorës, Likaj tha se kishte ndodhur nga pakujdesia e tij dhe se ishte vetë-plagosur, duke fshehur kështu autorin e krimit.

Vijon…

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb