Skip to content

U zgjodh president, Putin uron Begajn për detyrën e re

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ka uruar Bajram Begajn për detyrën e re që i është besuar në krye tështetit shqiptar.

Mesazhi është bërë publik nga ambasada ruse në Tiranë:

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin, i ka përcjellë urime z.Bajram Begaj për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë dhe i uroi shëndet dhe suksese në detyrën e tij më të lartë shtetërore.

Në postim thuhet se Putin i ka uruar shëndet dhe suksese z. Begaj në detyrën e tij më të lartë shtetërore.

Begaj u votua në Kuvend të shtunën e kaluar, ku mori besimin e 78 deputetëve.

Ish-kreu i forcave të armatosura do ta marrë zyrtarisht detyrën në 24 Korrik, datë kur edhe mbaron mandati i Ilir Metës si president.

(E.K/Faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë