Skip to content

U zunë me grushta dhe thika për zjarrin e ndezur, vdes 77-vjeçari në Qënas, i biri në spital

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ndërron jetë pasi Haxhi Balla 77 vjeç, pasi u godit me thike nje dite me pare ne fshatin Qënas të Fierit!

 

Nderkohe, vijon të jetë nën kontrollin e mjekëve djali i tij 53 vjec Aleks Balla.

 

Babe e bir u qelluan me thike per motive te dobeta nga Armando Borici 38 vjeç.

 

Mësohet se konflikti nisi pas ndezjes së një zjarri nga Haxhi e Aleks Balla, teksa tymi përfundoi në dritaren e shtëpisë së 39 vjecarit Borici.

 

Sherri nisi fillimisht me fjalë e shpulla, ndërsa  përfundoi  me perdorimin e thikes nga ana e 38 vjecarit ndaj Aleks e Haxhi Ballës.

 

Blutë arritën të ndalonin autorin e ngjarjes ndërsa u shoqëruan në spitalin e Fierit dy të lënduarit ndërsa fatkeqësisht 77 vjecari nuk arriti ti mbijetojë plageve te marra.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë