Tirana International Airport njofton të gjithë pasagjerët se tamponin PCR mund ta bëjnë edhe në aeroportin e Rinasit para udhëtimit.

 

Ndërkohë testi antigen nuk kryhet në aeroport.

 

“Në vëmendje të pasagjerëve që janë të interesuar për të kryer tamponin PCR para udhëtimit, risjellim në kujdesin e vëmendjes suaj, që tamponi PCR mund të kryhet në aeroport dhe në çdo institucion tjetër të licensuar mjekësor. Antigeni, testi tjetër nuk kryhet në aeroport”, thuhet në njoftim.

 

Disa vende të BE kanë hequr kufizimet për Shqipërinë dhe duke zbatuar masat qytetarët e vendit tonë mund të udhëtojnë me avion nga Rinasi.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re