Nënkryetarja e Kuvendit Ermonela Felaj dhe kreu i PD Sali Berisha janë përplasur gjatë seancës së sotme plenare.

 

Berisha, teksa ka dalë nga proceduar, ka shkuar në Foltoren e Kuvendit dhe ka kërkuar fjalën.

 

Pork jo gjë nuk është lejuar nga Felaj, e cila teksa I ka kujtuar rregulloren e Kuvendit, u shpreh se kreu i PD ka mani të pushtojë, duke i kërkuar që të ulet.

 

Sali Berisha: Kreu i juaj duhet të jetë këtu e t’u thotë qytetarëve se

 

“Zënia e foltores është shkelje. Lironi vendin. Ulni se nuk po flisni për procedurë. Çfarë është kjo mani për të pushtuar? Mos i fyeni të gjithë njerëzit në parlament. Zoti Berisha ju kujtoj edhe një herë rregulloren e Kuvendit.”, tha Felaj.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re