Kryeministri Edi Rama teksa po priste për të pire nje kafe në një lokal në Itali, ka takuar një të ri shqiptar që punonte aty si kamarier.

Rama e ftoi të ulet në tryezë me të, teksa i riu nga Elbasani shpreh keqardhjen për situatën në të cilën ndodhet vendit, por edhe mirënjohjen për shtetet që kanë ndihmuar vendin tonë pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Në Itali jam që nga 2003, jam nga Elbasani. Më erdhi shumë keq për tërmetin që ndodhi në Shqipëri dhe më bëhet shumë qejfi që Italia dhe shumë shtet të botës kanë ndihmuar”, tha i riu nga Elbasani.