Skip to content

“Ura e Londrës ra”/ Çfarë do të ndodhë tani pas vdekjes së Mbretëreshës Elisabet?

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbretëresha Elizabeth ka ndërruar jetë këtë të enjte në Kështjellën e Balmoral në Skoci në moshën 96 vjeçare.

 

Por çfarë ndodh në Britani pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth do të ndërrojë jetë?

 

Sipas një plani të publikuar në vitin 1960-të, dhe që u bë publik në “Politico” por që më pas shkrimi u zhduk menjëherë thuhet se 10 minuta pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth, flamujt do të valëviten në gjysmështizë, faqja e internetit e familjes mbretërore do të zbehet dhe Mbreti tashmë Charles do t’i drejtohet kombit gjatë turneut në MB.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë