Uroi Ditën e Pavarësisë me foton e diktatorit, kërkohet dorëheqja e deputetit Bujar Çela

800-0-60cc39afcadfd-1-780x405-1-300x156.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Urimi i deputetit, Bujar Çela për festat e Nëntorit me portretin e diktatorit Enver Hoxha, bëri bujë të madhe  në media dhe shkaktoi reagime të shumta.

Përpos debatit të gjerë politik që ky qëndrim personal i deputetit shkaktoi, reaguan edhe dhjetëra shoqata si dhe shoqëria civile, brenda dhe jashtë vendit.

Tek shqiptarët e diasporës ky urim, pavarësisht shoqëruar me portretin e diktatorit Hoxha nuk është pritur mirë nga “Diaspora për Shqipëri e lirë”, të cilët kërkojnë jo vetëm dorëheqjen apo largimin e deputetit Çela, por paralajmërojnë përshkallëzim të aksionit të tyre civil.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë