Edhe Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar  festën e pavarësisë.

 

I ngarkuari me punë David Wisner dhe i gjithë stafi kanë zgjedhur që të udhëtojnë në disa qytete jo vetëm për të përcjellë mesazhin, por edhe për të përjetuar kulturën dhe historinë për të cilën kanë luftuar shqiptarët.

 

Ndërkohë një urim ka ardhur edhe nga kryetari i bashkisë së New Yorkut, Eric Adams, i cili ka shpërndarë po ashtu  video në rrjetet sociale   ku shqiptarët  të cilët jetojnë atje shfaqen  duke festuar, të shoqëruar dhe nga muzika tradicionale.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re