Home BOTA Ushtria izraelite arreston 16 palestinezë

Ushtria izraelite arreston 16 palestinezë

0

Ushtria izraelite në Bregun Perëndimor ka arrestuar 16 palestinezë. Një deklaratën e ushtrisë izraelite thuhet se forcat e sigurisë kanë bastisur shtëpitë në disa zona të Bregut Perëndimor dhe se palestinezët ishin ndaluar për “pjesëmarrje në ngjarje të dhunshme”.
Forcat izraelite shpesh bastisin shtëpitë në Bregun Perëndimor dhe Jerusalem duke arrestuar palestinezët nën akuza të ndryshme.Previous article Përfundon seanca ndaj Ramabajës, pritet vendimi për paraburgim