Home RAJONI Ushtroi dhunë ndaj deputetes në Maqedoni, dënohet Angellov

Ushtroi dhunë ndaj deputetes në Maqedoni, dënohet Angellov

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata ka denuar me kater vite burg për të akuzuarin Pançe Angellov, i cili më 27 prill në Kuvendin e Maqedonis shfaqi dhunë mbi Radmilla Sheqerinskën.
 
Para marrjes së vendimit, Angellov në seancën e kaluar pranoi fajin, ndërsa gjykata mori parasysh edhe rrethanat se vepra është kryer në vend publik, raportojne mediat maqedonase.
 
I akuzuari Angellov pas sjelljes së vendimit tha se dënimi është shumë i lartë dhe se do të ankohet tek Gjykata e Apelit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë