Skip to content

Ushtroi dhunë ndaj Zaev në ambjetet e Kuvendit, prangoset nga policia

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Igor Jug nga Kumanova, personi i cili dyshohet se goditi kreun e LSDM-së Zoran Zaev, sot kryeministër,  është prangosur nga policia maqedonase mëngjesin e sotëm.
 
Lajmin e konfirmojnë mediat në Shkup, sipas të cilëve, Igori akuzohet për ushtrim dhune dhe nxitës i tensioneve gjatë incidentit të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.
 
Besohet se ka qenë po Igori që ka rrahur edhe kreun e ASH-së, Ziadin Sela.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë