Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Ish kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka mbërritur disa momente më parë në GJKKO. Dako pritet që këtë të enjte të njihet me masën e sigurisë, pas prangosjes më urdhër të SPAK.

 

Vangjush Dako, ish kryebashkiak i Durrësit akuzohet për shpërdorim detyre në dy raste. I pari lidhet me lejen e ndërtimit të një pallati, i cili rezulton se ka ndërtuar kate më shumë seç ligji përcakton për atë zonë dhe rasti i dytë lidhet me një tender.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re