Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” lajmëron se ka zhvilluar sot një takim elektoral në njësinë 10 në Tiranë.

Vasili thekson se fitorja e LSI-së nis nga njësia 10 në kryeqytet, duke shtuar se Lëvizja Socialiste për Integrim do të fitojë më shumë se 11 mandate në Tiranë.

Postimi i Petrit Vasilit:

Ne Njesine.10 Tirane fryma e fitores eshte shnderruar ne uragan.

Nje optimizem qe te emocionon pafund kur sheh qindra te rinj dhe gra qe i jane bashkuar asaj masivisht.

Fitorja e LSI si Force e pare fillon nga Njesia.10.

Objektiv i padiskutueshem i LSI ne Tirane eshte jo me pak se 11 mandate.

Te shporrim Edi Rame e Veliaj, qe duan te largojne shqiptaret dhe te sjellin bangladeshas,afgane dhe indiane.

Te shporrim ata qe ja kthyen jeten ne ferr qytetareve me trafikun e tmerrshem.

Te shporrim ata qe Tiranen e kthyen ne nje masiv betoni qe ju shkaterron jeten qytetareve te saj.

Ne Njesine.10 Tirane fryma e fitores eshte shnderruar ne uragan.

Nje optimizem qe te emocionon pafund kur sheh qindra…

Posted by Petrit Vasili on Friday, April 2, 2021