Vdekja e 46 shqiptarëve, reagon Veliaj: Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë. Ngushëllime familjeve

bullgari.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 turistë, shqiptare nga Maqedonia e Veriut.

 

“Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë e aksidentit të udhëtarëve nga Maqedonia e Veriut në Bullgari. Ngushëllime familjeve”, shkruan Veliaj.

 

 

🖤 Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë e aksidentit të udhëtarëve nga Maqedonia e Veriut në Bullgari.Ngushëllime familjeve! 🖤 pic.twitter.com/m5fB3Gw1Wl

— Erion Veliaj #EYC2022 🇪🇺🇦🇱 (@erionveliaj) November 23, 2021

 

 

46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humben jetën në Bullgari, pasi autobus me te cilin ata ktheheshin nga nje udhetim turistik ne Stamboll u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë ne oret e para te mengjesit te kesaj te marte në një autostradë 40 kilometra në jug të kryeqytetit Sofje.

 

Shumica e viktimave ishin te rinj ne moshe, madje 12 prej tyre ishin femije.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë