Renato Kurti, i biri i ish trajnerit të kombëtares së boksit, Skënder Kurti, i cili u nda nga jeta ditën e sotme për shkak të infektimit me COVID-19, ka bërë një mesazh prekës për të atin.

“Qofsh i xhenetit shoku im me i ngusht , baba im

Zoti t miret i merr per vete , pac dheun e leht bab me ty ka vdek edhe gjysma ime sot

S ndahesh dot nga zemrat tona

Do jetosh me mu n krah n shpirtin tim dersa t bashkohemi”, shkroi Renatoja në profilin e tij në Facebook.

Edhe presidenti Ilir Meta shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të 61 vjeçarit, ish boksier dhe ish trajner, i cili prej ditësh ishte në gjendje të rëndë në Spitalin Infektiv.