Prej pasdites së djeshme, mesazhe ngushëllimi nga e gjithë bota janë dërguar familjes mbretërore dhe gjithë popullit britanik për humbjen e Mbretëreshës Elizabet II.

 

Një mesazh I veçantë ka ardhur edhe nga Ukraina e cila prej muajsh me rradhë po luftone në mbrojtje ndaj Rusisë.

 

Presidenti Zelenski ka përcjellë përmes një postimini në Tëitter, ngushëlimmet e sinqerta të ushtarëve të shkruajtura mbi predha.

 

🇺🇦/🇬🇧 Українські артилеристи із вдячністю вшановують славетну лідерку великого народу / Ukrainian artillery men’s sincere gratitude and respect to the remarkable leader of a great nation pic.twitter.com/BGoUGCf1eF

— Відбій пожизненной тривоги (@denintern) September 9, 2022

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re