Zbardhet shkaku që coi në tragjedinë në Fushë Arrëz ku nëna dhe dy vajzat e saj gjetën vdekjen pasi i zuri korenti në dush.

Nje grup ekspertësh nga Tirana kanë dalë në përfundimin se një defekt elektrik në lavatriçe, ka përcjelle energjinë elektrike, duke u marrë jetën 3 anëtareve të një familjeje.

Për shkak të defektit lavatriçja ka përcjellë energjinë elektrike dhe ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme të dy vajzave dhe nënës.

Ngjarja e rëndë ndodhi të shtunën e kaluar, duke tronditur gjithë opinionin publik

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png