Home SHQIPERIA Vdes tragjikisht shqiptari në Gjermani, bie nga skela ku po punonte (Emri)

Vdes tragjikisht shqiptari në Gjermani, bie nga skela ku po punonte (Emri)

0
Vdes tragjikisht shqiptari në Gjermani, bie nga skela ku po punonte (Emri)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gjermani, me pasojë vdekjen e një shqiptari. Raportohet se 30-vjeçari shqiptar nga Dibra, Ijon Bushi, ka humbur tragjikisht jetën, teksa dyshohet se ka rënë nga skela ku po punonte.

 

Ijoni kishte shkuar në Gjermani për të ndihmuar familjen e tij, por aksidenti në punë i mori jetën. Ai ishte djalë i vetëm i familjes, ndërsa nga mesazhet prekëse në rrjetet sociale, thuhet se ai ka lënë familjen, nënën e tij dhe një motër të sëmurë.

 

Shokët e 30-vjeçarit kanë bërë gjithçka që trupi i tij të prehet në Shqipëri, duke mbledhur edhe një shumë të madhe parash, që ua kanë dërguar familjarëve të të riut.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë