Një i vrarë dhe një i plagosur rëndë ishte bilanci i atentatit mafioz të ndodhur kete te premte ne mbremje ne Milot.

Persona te armatosur që udhetonin ne nje mjet zbrazen karikatorët me mbi 100 plumba kundrejt nje mjeti tjeter, ku udhetonin Ylli Brahimi dhe Klisman Preçi.

Ky i fundit per fat te keq humbi jeten, ndersa Ylli Brahimi ndodhet ne gjendje te rende.

Viktimes, 28-vjeç i ishte bere nje atentat ne Lezhe dy muaj më parë teksa ai ndodhej ne makine me kusheririn Blerim Preçi qe jeton ne Gjermani.

Nderkohe edhe Ylli Brahimit i ishte berr atentat ne janar 2021 ne mes te Milotit.

Sa i takon ngjarjes se sotme ende nuk ka te dhena konkrete, por nuk perjashtohet larja e hesapeve mes grupeve krominale qe ekzistojne ne kete zone.

Ylli Brahimai njihet si mik i Ervis Martinaj.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re