Home SHQIPERIA Vdiq pasi ra në pus; 28-vjeçarit Besnik Veliaj i jepet lamtumira e fundit

Vdiq pasi ra në pus; 28-vjeçarit Besnik Veliaj i jepet lamtumira e fundit

0
Vdiq pasi ra në pus; 28-vjeçarit Besnik Veliaj i jepet lamtumira e fundit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Besnik Veliaj, 28 vjecari që gjeti vdekjen nga asfiksia pasi ra në pus, përcillet për në banesën e fundit këtë të hënë në orën 13:00 në varrezat e fshatit Lofkënd në Mallakastër.

 

Ai së bashku me shokun e tij Bledar Bregu, u futën për të pastruar një pus uji, por  që fatkeqësisht mbetën të asfiksiar.

 

Probleme shendetësore nga asfiksia pati edhe zjarrfikësi Albens Zotaj, i cili pasi ka marrë ndihmën mjeksore është në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Dy djemtë 28 dhe 33 vjec, aksidentalisht ranë në pusin që po pastronin e nuk mundën dot të dilnin prej aty pa ndihmën e zjarrfikësve.

 

Edhe pse u transportuan për në spitalin e Fierit, 28 vjecari Veliaj nuk mundi të mbijetonte, ndërsa shoku i tij  Bledar Bregu vazhdon të jetë nën vëzhgimin e mjekëve.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë