Zona e Kombinatit ne Tirane ka patur probleme per shkaka te reshjeve te shumta. Kryetari i bashkisë Erion Velija ka ndjekur nga afër ndërhyrjet qe po bëhen per normalizimin e situatës.
 
Veliaj deklaroi se ndryshe nga vite me pare, Tirana është prekur me pak nga përmbytjet për shkak te investimeve te bëra.
 
Lana dhe lumi i Tiranës nuk kane dale nga shtrati. Por Erion Veliaj tregoi situatën ne disa zona periferike te kryeqytetit. Ai kërkoi vëmendjen e banoreve per te shmangur lëvizjet.
 
Kryetari i bashkisë se Tiranës kërkon bashkëpunimin e bashkive fqinje për te ndërhyre ku ka problematika dhe situata emergjente.
 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re