Skip to content

Veliaj shpall fituesit për kryetarë te PS në 27 Njësitë e Tiranës; Ja kush janë ata

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i PS-së Tiranë, Erion Veliaj shpalli sot kryetarët dhe bashkëkryetarët e rinj të Partisë Socialiste në 27 Njësitë e kryeqyetit.

 

E veçanta e kësaj here është se çdo njësi do të ketë kryetar dhe bashkëkryetar, një burrë dhe një grua.

 

54 kryetarët e rinj si më poshtë:

 

Kryetarët e Partisë Socialiste në Njësitë Administrative.

 

Njesia 1

Anisa Ruseti
Renaldo Suli

 

 

Njesia 2

Sonila Qato
Elton Kacidhja

 

 

Njesia 3

Erion Medha
Zhaneta Beqiri

 

 

Njesia 4

Arnis Hoxha
Jonida Diko

 

 

Njesia 5

Violeta Kila
Edison Konomi

 

 

Njesia 6

Erind Bejko
Denada Dosti

 

 

Njesia 7

Aldrin Dalipi
Doriana Mihaj

 

Njesia 8

Arli Naska
Blerta Dardha

 

 

Njesia 9

Piro Sinjari
Arjana Noçka

 

 

Njesia 10

Florion Manastirliu
Anjeza Harizi

 

 

Njesia 11

Leonard Disha
Eglantina Zere

 

 

Njesia 12

Flogerta Koçi
Militan Marku

 

 

Lagja 13

Daniel Guçe
Ervis Rrahmani

 

 

Lagja 14

Sonila Tatili
Ilir Duro

 

Kashar

Xhevahir Koçi
Geralda Mata

 

 

Petrele

Adriatik Kupi
Migena Vogli

 

 

Baldushk

Mikel Karaj
Senada Vogli

 

 

Zall Bastar

Genc Sita
Esmeralda Keta

 

 

Shengjergj

Ina Dorda
Fatjon Balla

 

 

Dajt

Alfred Brahja
Anila Dano

 

 

Zall Herr

Arben Maloku
Rozmire Muharremi

 

 

Berzhite

Sulejman Kullolli
Eldisela Meta

 

 

Farkë

Bekim Dallashi
Florina Topçiu

 

 

Krrabë

Klisman Muka
Blenara Isufi

 

 

Pezë

Ariola Zgura
Pandeli Hasmadhi

 

 

Vaqarr

Klodjan Myrta
Dorina Hoxha

 

 

Ndroq

Florjan Kazazi
Blerta Cali

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë